صنف ما | Senfema

شیرآلات فیلتردار

وبلاگ , شیرآلات

۱۸ تیر ۱۴۰۳ 12 بازدید
صنف ما | Senfema
فیلتردار

شیرآلات فیلتردار

امروزه با سبک زندگی آپارتمان نشینی، مشکلات فراوانی برای برخی افراد ایجاد شده که یکی از آن‌ها، مشکل آب در این مجموعه‌ها می‌باشد. یکی از راهکار‌های موجود برای رفع این مسأله، استفاده از شیرآلات پیسوار فیلتردار است که برای کنترل و تصفیه آب در لوله کشی‌های ساختمانی کاربرد دارد. در این مطلب، شما را با عملکرد شیرآلات فیلتردار، کاربرد‌ها و مزایای استفاده از آن آشنا خواهیم کرد.

نحوه عملکرد شیرآلات فیلتردار

همان طور که گفته شد، شیرآلات فیلتردار وسیله‌ای برای کنترل و تصفیه آب در لوله کشی‌ها بوده که دارای دو دهنه برای ورود و خروج آب می‌باشد. با استفاده از دسته‌ای که روی این محصولات قرار داده شده، می‌توان جریان آب را قطع و وصل کرد و علاوه بر آن، فشار آب خروجی از لوله نیز با استفاده از این دسته قابل تنظیم است.

نحوه عملکرد این نوع شیرآلات به گونه‌ای است که، در قسمت خروجی لوله کشی‌های ساختمان از این شیر استفاده شده تا در مواقع لزوم، آب یک قسمت قطع شده و نیازی به قطع آب کل ساختمان نباشد. این امر، در زندگی آپارتمان نشینی به دلیل وجود خانوار‌های فراوان در یک مجموعه بسیار بااهمیت بوده و برای هر مورد کوچک و جزئی، مجبور به قطع آب کل ساختمان نخواهید بود.

وجود فیلتر نیز در این نوع محصولات، مواد زائد و رسوبات را از آب مصرفی خانوار جداسازی کرده تا شیر اصلی، دچار صدمه و آسیب ناشی از تجمع رسوبات نشود. به عبارت دیگر، شیرآلات فیلتردار، علاوه بر قطع و وصل کردن جریان آب در شیر‌های اهرمی یا شیر مخلوط دستشویی‌ها و ظرفشویی، از ورود سنگ ریزه‌های موجود در آب نیز جلوگیری کرده و میزان رسوبات موجود در آب را نیز کاهش خواهد داد.

شیرآلات فیلتردار

ویژگی‌ها و مشخصات شیرآلات فیلتردار

شیرآلات فیلتردار علاوه بر موارد گفته شده، دارای ویژگی‌ها و مشخصات دیگری نیز بوده که به همین دلیل، در موارد مختلفی کاربرد دارند. برخی از این ویژگی‌ها، شامل موارد زیر است:

  • قطع و وصل کردن سریع آب، به منظور انجام برخی تعمیرات در زیر سینک ظرفشویی یا دستشویی
  • تحمل فشار شیرآلات فیلتردار به مقدار فشار آب ساختمان یا همان ۴ بار فشار
  • قابلیت نصب بر روی کلیه لوله‌های آب سرد و گرم و لوله‌های پلاستیکی از جنس پلی پروپلین
  • این نوع شیرآلات، دارای روکشی از جنس نیکل و کروم روی بدنه می‌باشند.
  • میزان ماندگاری و طول عمر شیرآلات فیلتردار نیز بسیار بالا می‌باشد.
مطالعه بیشتر :  40 مدل علم دوش فوق لاکچری 2023

جنس شیرآلات فیلتردار

به طور کلی، شیرآلات فیلتردار دارای انواع مختلف در جنس‌های برنج، چدن، سرب و پلاستیک است که از میان آن‌ها، چدن و برنج بهترین نوع بوده و علاوه بر قیمت مقرون به صرفه، کارایی و کیفیت بالایی نیز دارند. علاوه بر این، به دلیل این که شیرآلات فیلتردار به طور مستقیم در آب قرار دارند، استفاده از این جنس شیرآلات به دلیل ویژگی ضدزنگ، بسیار مناسب‌تر و کاربردی‌تر می‌باشد.

مزایای استفاده از شیرآلات فیلتردار

استفاده از شیرآلات فیلردار، به دلیل داشتن ویژگی‌ها و مشخصات گفته شده، دارای مزایا و فواید فراوانی نیز بوده که برخی از آن‌ها، شامل موارد زیر است:

  • امکان قطع آسان جریان آب

یکی از مزایای استفاده از شیرآلات فیلتردار، امکان قطع آسان و بی‌دردسر جریان آب در نقطه مورد نظر است. به طور مثال، در مواردی که ماشین لباسشویی یا ظرفشویی دچار نشتی شده یا شیرآلات با چکه مواجه شوند، نیاز به قطع فوری جریان آب بوده که با استفاده از شیرآلات پیسوار فیلتردار، امکان انجام این کار فراهم شده است. این نوع محصولات، بدون نیاز به هماهنگی با سایر واحد‌های یک آپارتمان، آب را از قسمت مورد نظر قطع کرده تا مراحل تعمیر یا تعویض وسیله مورد نظر، به آسانی انجام شود.

  • فیلتر کردن سنگریزه و ذرات ریز ماسه

از دیگر مزایای استفاده از شیرآلات فیلتردار، جداسازی و فیلتر کردن ذرات ریز مانند شن و ماسه بوده که توسط توری موجود در این نوع محصولات، این کار انجام می‌شود. لازم است هر ۶ ماه یک بار، توری را از محل خود جدا کرده و تمیز نمایید تا تجمع رسوبات در آن، موجب گرفتگی شیرآلات و کاهش فشار آب نشود.

  • کنترل فشار آب خروجی از لوله‌ها

یکی دیگر از مزایای استفاده از شیرآلات فیلتردار، امکان کنترل میزان فشار آب خروجی از لوله‌ها می‌باشد. به طور مثال، در مواردی که فشار آب ساختمان بیش از اندازه زیاد باشد، کم باز کردن شیر نیز کافی نبوده و بهتر است از شیرآلات پیسوار فیلتردار، برای تنظیم فشار آب استفاده شود.

شیرآلات فیلتردار

نحوه تعمیر و نصب شیرآلات فیلتردار

یکی از موارد بسیار مهم در زمان نصب شیرآلات فیلتردار، دقت در کیفیت و سلامت محصول است. با این حال، این نوع محصولات نیز مانند سایر تجهیزات و تأسیسات ساختمانی، با گذشت زمان دچار ایرادات و مشکلات فراوانی شده که شامل چکه کردن، گرفتگی، مشکل در بدنه یا دسته اهرمی و غیره می‌باشد. در این شرایط، آشنایی با روش‌های تعمیر یا نصب درست و اصولی شیرآلات فیلتردار، راهکاری مؤثر و مفید بوده تا افراد به آسانی و در منزل، تمامی این تعمیرات را انجام دهند. برخی از نمونه‌های این نوع تعمیرات، شامل موارد زیر است:

مطالعه بیشتر :  23 مدل سرویس آینه توالت و دستشویی با نورپردازی مخفی (مدرن و امروزی)

رفع مشکل گرفتگی

در برخی موارد، تجمع رسوبات در فیلتر یا بخش داخلی شیرآلات فیلتردار، موجب مسدود شدن مسیر آب شده و به عبارتی، گرفتگی در شیرآلات به وجود می‌آید. لازم است در این شرایط، تمیز کردن شیرآلات را به عنوان یکی از روش‌های رفع موقت این مسأله در نظر گرفته تا در نهایت، بتوانید شیرآلات فیلتردار را تعویض نمایید.

رفع مشکل افت فشار

در برخی موارد که افت فشار آب گرم یا سرد وجود داشته باشد، لازم است فیلتر و توری شیر را باز کرده و تمیز نمایید. برای انجام این کار، می‌توان آن‌ها را درون محلول آب و سرکه قرار داد و با مسواک، آن‌ها را تمیز و سپس آبکشی نمود.

رفع مشکل چکه کردن

از دیگر مشکلات ایجاد شده در شیرآلات فیلتردار، چکه کردن شیر است که در صورت عدم رفع به موقع، موجب بروز مشکلات جدی خواهد شد. در این شرایط، لازم است محل نشتی و چکه کردن را پیدا کرده و با توجه به آن، تعمیرات لازم را انجام دهید.

برای خرید انواع شیرآلات مانند شیرآلات قهرمان  ، شیرآلات گروهه ،  کارتریج شیر اهرمی ،  شلنگ و شلنگ توالت،  توالت فرنگی و درب توالت فرنگی، انواع علم دوش استیل ، دوش حمام، سردوش حمام، علم دوش حمام، لوله علم دوش از  فروشنده تجهیزات حمام  به صورت مستقیم و بدون واسطه با ما در سایت صنف ما همراه باشید.

تبلیغات
تبلیغات

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید